V Marsz Niepokonanych

Grupa Rekonstrukcji Historycznych Ludności Cywilnej działająca przy Agencji Artystycznej "Retro-Pasje" Retkowskiejwzięła udział w V. Marszu Niepokonanych, który przeszedł ulicami Warszawy w dniu 5. października 2013r.

Akcja miała na celu upamiętnienie zakończenia działań bojowych w Powstaniu Warszawskim. Formą tej akcji jest przemarsz ulicami Warszawy kolumny składającej się z członków kilkunastu grup rekonstrukcji historycznych militarnych oraz GRH LC, jak i osób cywilnych.

„Marsz Niepokonanych” już po raz piąty przeszedł ulicami Warszawy trasą: Plac Krasińskich – Długa – Bielańska – Plac Bankowy – Aleja Solidarności – Towarowa. Akcja ta w latach ubiegłych spotkała się ze sporym zainteresowaniem zarówno Rekonstruktorów jak i mieszkańców Warszawy. GRH LC uczestniczyła w nim po raz drugi.

Akcja ta, jest akcją społeczną, organizowaną non-profit, wyłącznie dzięki zaangażowaniu Rekonstruktorów i pasjonatów historii, dla których ważny jest etos Powstania Warszawskiego. Głównym organizatorem jest Fundacja Edukacji Historycznej.

Przejazd GRH LC z Mławy do Warszawy sponsoruje Honorowy Członek GRH LC - JAN NIEZBĘDNY, a o wyżywienie grupy dbają mławscy producenci żywności, którzy z racji swojej skromności chcieliby pozostać anonimowi.

Serdecznie dziękujemy!

Realizacja APISOFT Strony Internetowe