Wystawa "W garderobie Madame Victorii Volter"

Oferujemy Państwu niepowtarzalną wystawę strojów historycznych projektowanych przez Małgorzatę Retkowską.

Wystawa "W garderobie Madame Victorii Volter" jest niekończącym się projektem, który przez estetykę mody historycznej ma na celu zwrócenie uwagi na działalność współczesnego rynku mody oraz związaną z tym degradację środowiska naturalnego. Wystawa jest odpowiedzią na współczesną epokę dresu i dziurawych spodni, niechlujność, brzydotę i tandetę widziane na ulicy. To protest przeciwko galopującej konsumpcji, która powoduje, że biliony ton nikomu niepotrzebnych ubrań zatruwają nasze naturalne środowisko.

Kolekcja „Exclusive Design by Victoria Volter” prezentowana jest na ponad 30. manekinach krawieckich, dopasowanych sylwetką indywidualnie do każdego z kostiumów i epoki, z której pochodzą inspiracje strojów. Część z manekinów dodatkowo posiada głowy lub stelaże do prezentacji kapeluszy. Prezentowane kostiumy kobiece ukazują jak zmieniała się moda i sylwetka kobieca w latach 1830-1920.

Na wystawie prezentujemy suknie inspirowane garderobą takich kobiet jak: Helena Modrzejewska, Maria Konopnicka, Lucy Maud Montgomery, czy Kate Winslet w filmie „Titanic”. Na wystawie można zobaczyć zarówno suknie dzienne, wieczorowe, balowe, kostiumy karnawałowe, zestawy do jazdy na rowerze, do jazdy konnej, suknię ślubną i suknię żałobną z okresu Powstania Styczniowego.

Wystawę uzupełniają plansze informacyjne dotyczące przesłania i misji Wystawy, informacji o kaligrafie Tadeuszu Wolterze oraz plansze z historycznymi aspektami zawiązanymi z modą kobiecą tj.: panier, krynolina, Żałoba Narodowa, rękaw „barani udziec”, turniura, krynolina, „gołębia pierś”, tuba z epoki „Titanica”, czy inspiracje paryskie w Dwudziestoleciu Międzywojennym.

Wystawie towarzyszy Księga Pamiątkowa w której można zobaczyć pismo kaligrafowane atramentem z orzecha włoskiego.

Koszt wynajmu wystawy na okres jednego miesiąca wynosi 3000 PLN brutto.

Realizacja APISOFT Strony Internetowe